Kilka pomysłów na Tydzień Sportu

Od kilku lat nasza szkoła włącza się w Europejski Tydzień Sportu. Wraz z nauczycielami wychowania fizycznego planujemy wspólne działania dla całej społeczności szkolnej. Poniżej kilka pomysłów :)
  • Dzień Baniek Mydlanych. Poprosiłam uczniów, by przynieśli do szkoły bańki mydlane. Sama też zakupiłam kilka kompletów w razie gdyby ktoś nie miał. Co przerwę wychodziliśmy na szkolny "wybieg" i puszczaliśmy bańki. Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona zachowaniem uczniów. Biegali, cieszyli się, zbijali bańki. Cała akcja była bardzo barwna. Setki kolorowych baniek tworzyły niesamowity widok.
  • Stare zabawy podwórkowe. Drugiego dnia w ruch poszła kolorowa kreda. 
    Wspólnie z młodzieżą namalowaliśmy na kostce brukowej kilka "klas". Do tego powstały malunki dzieci, słońca, balony itp. Widok z górnego holu był niesamowity (zdjęcie powyżej). Podczas każdej przerwy uczniowie i nauczyciele mieli możliwość pogrania w klasy, gumę, poskakania na skakance. Ten dzień wyszedł nam bardzo aktywny i przyniósł wiele satysfakcji z powodu dużej frekwencji.
  • Czas na frisbee. Trzeci dzień to gra we frisbee. Do dyspozycji było kilka "latających talerzy". Pierwsza przerwa to przede wszystkim nauka, jak takim talerzem rzucać, by doleciał do drugiej osoby. Po wielu próbach w końcu się udało! 
  • Kwadrant. Podczas mojej edukacji w gimnazjum bardzo często graliśmy w kwadranta. Okazało się, że młodzież też zna grę, chociaż na trochę innych zasadach. Po skończonych lekcjach grałam z uczniami dojeżdżającymi. Po tych zajęciach zdałam sobie sprawę, że zawsze powinnam mieć sportowe buty na zmianę ;)
Stare zabawy podwórkowe wykorzystaliśmy również podczas rajdu rowerowego (ale to już inna historia). Doszłam do wniosku, że dobrze jest wrócić do czasów, gdy na podwórku "pod klatką", lub na placu zabaw grało się w klasy, "Gąski, gąski do domu" itp. Warto pokazać młodzieży jak kiedyś spędzało się czas wolny i oczywiście zachęcić do aktywności fizycznej :) 

Komentarze

Publikowanie komentarza