DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU W PRZEDSZKOLU

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu w swojej szkole zawsze planuję różnorodne działania. Gimnazjaliści mieli trochę kreatywnej pracy, o której napiszę w następnym poście. Pomogli mi też poprowadzić zajęcia dla dzieci z miejskiego przedszkola.

Lekcje przygotowałam już w ferie. W planach był filmik, pogadanka, kolorowanki itp. Do współprowadzenia zajęć zaprosiłam kilku uczniów dojeżdżających. Złożyliśmy wizytę dwóm grupom przedszkolnym. Było fantastycznie!

Najpierw zapytałam dzieci, czym jest Internet i co można w nim robić. Odpowiedzi padały z każdej strony:) Następnie stworzyliśmy swoją własną sieć komputerową z... włóczki. Przedszkolaki obejrzały też krótki film na temat zamieszczania zdjęć w Internecie bez zgody osoby fotografowanej. Miały nie tylko przyjrzeć się konsekwencjom, ale też rozpoznać emocje głównych bohaterów. W każdym z rogów sali stał gimnazjalista z wydrukowanymi emotkami: smutną, wesołą, złą i zawstydzoną. Przy rozpoznaniu emocji na filmie dzieci podbiegały do określonych rysunków. 

Źródło http://www.naszraciborz.pl/photos/1423129102plik_i_folder-.jpg

Kolejnym punktem była prezentacja przykładowych zdjęć dzieci w różnych sytuacjach. Obie grupy przedszkolne bezbłędnie wskazały na to, jakie fotografie można publikować w Internecie. Zapytaliśmy naszych małych uczestników o to, co można robić bez komputera. Ponownie padł "grad" odpowiedzi. Na koniec zatańczyliśmy do piosenki i rozdaliśmy kolorowanki robota Necio.

Źródło http://www.necio.pl/img/necio_info_prasowe.jpg

Zajęcia w przedszkolu były niesamowitym doświadczeniem. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania, bawiły się, tańczyły i kolorowały. Już wkrótce będą gościły w naszej szkole na zajęciach sportowych :)Poniżej podaję linki do stron i materiałów, które były inspiracją do poprowadzenia zajęć.

Komentarze